Кошик
64 відгуків
ЯКЩО НЕ ДОДЗВОНИЛИСЯ НАМ - НАПИШІТЬ І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!!!НАПИСАТИ НАМ

Коли сіяти ріпак озимий? Оптимальні терміни.

Популярність вирощування ріпaку в Україні стрімко зростає. Ріпак має велике господарське значення. Проте є досить ризикований у вирощуванні.

Останнім часом через зміну клімату в бік потепління та посушливості терміни сівби озимого ріпаку на практиці коригують залежно від вологи в ґрунті, випадання дощів у цей період. Сівба культури у прив’язці до опадів доволі часто практикується в більшості господарств.

Терміни сівби мають вирішальне значення і Виглядають вони наступним чином.  

  • 5-15 серпня це ранні терміни. 
  • 16-30 – оптимальні
  • з 1  по 15 вересня – пізні.

У більшості випадків найбільш оптимальним терміном сівби для України є період від 15 серпня до 10 вересня.

Оптимальна глибина посіву — 2-4 см. Посів проводиться рядковим (міжряддя 15 см) або широкорядним способом (з міжряддям 45 см).

Є загальне правило для озимого ріпаку: загущення значно гірше від зрідження, особливо для сортів та гібридів традиційного типу росту.

Терміни та норми внесення добрив під ріпак

Восени ріпак не потребує великої кількості добрив, але важливо дотримуватися балансу: в загальній кількості добрив має бути по 15-20% азоту і калію та 10% — фосфору.

Після зими вимоги ріпаку до поживних речовин зростають, особливо від фази галуження до завершення фази цвітіння. Також збільшуються вимоги до кількості внесення поживних речовин. У цей період рослини засвоюють азот у кількості 60-65%, фосфор — 70–75%, калій — 80-85%.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner