Кошик
71 відгук
ЯКЩО НЕ ДОДЗВОНИЛИСЯ НАМ - НАПИШІТЬ І МИ ВАМ ПЕРЕДЗВОНИМО!!!НАПИСАТИ НАМ

НАСІННЯ КУКУРУДЗИ

Купити насіння кукурудзи в Україні

Кукурудза завжди була однією з найпопулярніших культур для вирощування, завдяки своїй невибагливості і врожайності. Основою успішного вирощування кукурудзи є агрокліматичні умови, які сильно відрізняються у межах України. Оптимальною зоною вирощуваня є так званий «кукурудзяний пояс», який охоплює значну частину областей зі Сходу на Захід країни. Тим не менш, кожна зона має свої особливості: ґрунтові, кліматичні умови, які останнім часом постійно змінюються. Тим не менш, для кожного окремого господарства варто підбирати гібриди кукурудзи залежно від цих факторів з метою отримання стабільних та високих врожаїв.

Посівна кукурудза – це насіння гібридів кукурудзи, протруєне і розфасоване в фірмові мішки (посівна одиниця), в кількості 80 000 насінь. В середньому, посівна одиниця кукурудзи розрахована на 1-1,3 га. Але все залежить від норми висіву. Якщо норма висіву 50 тис / га - одного мішка вистачить на 1,6 га (для південних регіонів). Розрахунок 80 000/50 000 = 1,6 га. При нормі висіву 65 тис / га - посівна одиниця вийде на 1,23 га. 

Насіння кукурудзи: вибір гібридів, норми висіву.

Щоб отримати гарні посіви та якісний урожай, потрібне передусім якісне насіння. І хоч смаки та уподобання у багатьох аграріїв вже склалися, бувалі агрономи радять не фокусуватися лише на тих гібридах, котрі вже добре знайомі та вивчені до найменших дрібниць. Адже ринок сьогодні настільки різноманітний, що гріх було б не скористатися усіма запропонованими можливостями.

Критерії вибору насіння

ФАО

  • (ФАО 150–200) ранньостиглі — 81–90 днів від появи сходів до повної стиглості зерна ;
  • (ФАО 200–300) середньоранні — 90–100 днів від появи сходів до повної стиглості зерна ;
  • (ФАО 300–400) середньостиглі — 100–110 днів від появи сходів до повної стиглості зерна;
  • (ФАО 400–500) середньопізні — 110–120 днів від появи сходів до повної стиглості зерна ;
  • (ФАО 500–600) пізньостиглі — 120–130 днів від появи сходів до повної стиглості зерна .

Потенціал урожайності

Як кажуть представники насіннєвих компаній, агрономи насамперед дивляться на урожайність і цікавляться саме нею, обираючи новий гібрид. І вони ж таки радять випробовувати гібриди на полі, щоб на власні очі побачити їхні переваги, можливі недоліки та основні властивості.

 

Вологовіддача кукурудзи.

Вважається, що прийнятний діапазон наявності вологи в зерні - від 20 до 25%. У південних регіонах проблема вологовіддачі практично не виникає - вміст вологи в вирощеному тут зерні становить 16 - 18%. А ось в районах з більш холодним кліматом фермери можуть дуже довго чекати, поки урожай буде готовий до збирання. Це, в свою чергу, призводить до грибкових заражень, оскільки жнива відкладаються до пізньої осені. Підвищити вологовіддачу можна за допомогою раннього посіву.

Посухостійкість.

В умовах, коли українська зона достатнього зволоження поступово, але впевнено, перетворюється на зону зволоження недостатнього, посухостійкість стає важливою ознакою.

Холодостійкість.

Відверто кажучи, на холодостійкість багато агрономів не звертає належної уваги ще й зараз, коли весни вже встигли показати, якими непередбачуваними вони можуть бути. Проте, кажуть фахівці насіннєвого бізнесу, це досить-таки корисна та важлива ознака, що дозволяє сіяти кукурудзу у більш ранні терміни та зменшити вплив страхових гербіцидів, застосованих під час похолодання.

Стабільність.

Стабільність результату у будь-яких умовах вирощування — досить важлива ознака, адже примхливі гібриди, які за найменших стресових впливів одразу значно втрачають в урожайності, агрономів не порадують.

Попередники для кукурудзи.

Складання правильної схеми сівозміни вкрай важливо при вирощуванні будь-якої культури, а не тільки кукурудзи. Сівозміна може регулювати вологозабезпечення грунту, кількість мікро- і макроелементів, значно покращує структуру ґрунту. Насичення сівозміни однією і тією ж культурою сприяє накопиченню на полі шкідників, хвороб, специфічних бур'янів. Кращі попередники для кукурудзи залишають багато вологи в грунті, не мають перехресних з кукурудзою хвороб і шкідників, залишають мало насіння і коріння бур'янів. Небажаними попередниками для кукурудзи є культури, що споживають багато вологи з ґрунту, мають спільні з культурою кукурудзи шкідники і хвороби, виділяють токсини, що несприятливо впливають на розвиток кукурудзи. Особливістю її є те, що кукурудза може вирощуватися по кукурудзі кілька років. Але кожні 3-5 років слід змінювати культуру. В Степу хорошими культурами-попередниками може бути:  озима пшениця,  бобові культури,  багаторічні трави. 

Кукурудзу по кукурудзі можна вирощувати на одному і тому ж полі декілька років підряд. Проте, щоб уникнути ушкодження рослин хворобами і шкідниками, рекомендується через кожні 3-5 років міняти посіви на такому полі іншою культурою.

Не рекомендовані - соняшник, сорго, які поглинають багато вологи з ґрунту для успішної вегетації. 

Деякі популярні гібриди вітчизняної селекції:

  • від компанії Арт - Агро  - Ларсон, Фабріс, Арлен, Матео;
  • від Вніс - Вн 63,  Гран 6, Тор, Тесла;

Перераховані гібриди дозволяють отримувати прибутки незалежно від умов вирощування. На питання: який найбільш урожайний сорт кукурудзи в Україні? - ніхто не дасть однозначної відповіді, тому що занадто багато факторів можуть вплинути на урожай. 

Звертайтесь в інтернет-магазин компанії « ТК AGRO SEEDS» за консультацією з вибору необхідного гібриду та гербіциду.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner